Welcome
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome

Айде хора, канете приятели, да закръглим на 50^^
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Книгите от лятната ваканция

Go down 
+3
Yonito.0
plamie.*
Siyanah
7 posters
АвторСъобщение
Siyanah
Admin
Siyanah


Брой мнения : 530
Join date : 16.08.2010
Age : 28
Местожителство : При морето

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Авг 18, 2010 10:10 pm

Списъка за 7 и 8 клас ако го нямате го поствам. Предполагам всички са запознати с него, затова направо започваме да коментираме.

До тук съм прочела разказите. На някои не им разбрах смисъла още след първия прочит, но ще вниквам в тях по-добре през учебната година. Лириката.. ами не ми е страст, нея дори не съм я търсила да я чета, не ми е интересна просто. Няма случка, движение.. всичко е скучновато :DDD От книжките (повести и по-дълги творби) съм прочела "Крадецът на праскови" и смятам да почвам "Дамата с ренгеновите очи". Всичко го намирам в интернет, само първата повест я взех като книжка от библиотеката. ai

Какво прочетохте вие? Къде? Кога? Интересно ли ви беше?
Върнете се в началото Go down
http://4fun.newstarforum.com
plamie.*
Нова надежда
Нова надежда
plamie.*


Брой мнения : 15
Join date : 18.08.2010
Age : 28
Местожителство : Варна

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Авг 18, 2010 11:14 pm

Аз, Сисе, прочетох всичко, без "Преди да се родя". Още си чака времето. :DD
Хареса ми всичко, само това "Дервишово семе", ах може, бива ли да учим такива неща? За "Дамата с рентгеновите очи", като че ли очаквах нещо по-..как да кажа, исках криминални моменти, ако ме разбираш.
Все пак, има смисъл, има, трябва по-обстойно да се прочете и се открива.
Хубави произведения са ни избрали тая година, особено за почитатели на Валери Петров, като мен! :DD
П.
Върнете се в началото Go down
Siyanah
Admin
Siyanah


Брой мнения : 530
Join date : 16.08.2010
Age : 28
Местожителство : При морето

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Авг 18, 2010 11:31 pm

"Дервишовото семе" наистина е голяма глупост, но пък такива са били обичаите едно време. Края ми беше много тъп, никаква логика не видях.. що не го уби оня, просто не знам. "Нежната спирала" и нея май не я схванах.. просто по снега са останали капчиците кръв на някаква си причка. "Приказка за стълбата" .. какво да кажа.. но виж, "Зимни вечери" ми хареса roza Наистина произведенията са сравнително хубави, предишните години нищо не четях, пък и бяха едни никакви.. Догодина ще четем Библията.. не ми се мисли тогава :sleep:
Върнете се в началото Go down
http://4fun.newstarforum.com
plamie.*
Нова надежда
Нова надежда
plamie.*


Брой мнения : 15
Join date : 18.08.2010
Age : 28
Местожителство : Варна

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Авг 18, 2010 11:34 pm

Опа, опа, опаааааааа, нещо се стъписах. Какви "Зимни вечери", аз ли имам неточен списък, защото за такова нещо не съм чувала! Много ли ще е нахално от моя страна, ако те помоля да ми го допълниш? Ще ти дам това, което имам. Проблем ли е? П.
Върнете се в началото Go down
Siyanah
Admin
Siyanah


Брой мнения : 530
Join date : 16.08.2010
Age : 28
Местожителство : При морето

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Авг 18, 2010 11:40 pm

Ето го и него:
Книги за 8 клас

1.Николай Хайтов - Диви разкази / специално `Дервишово семе` /
2.Ивайло Петров - Преди да се родя
3.Светослав Минков - Дамата с ренгеновите очи
4.Димчо Дебелянов - лирика
5.Христо Смирненски - лирика / специално `Зимни вечери` / и `Приказка за стълбата`
6.Никола Вапцаров - лирика / спезициално `песен за човека`/
7.Радичков - Нежната спирала
8.Емилиан Станев - Крадецът на праскови
9.Павел Вежинов - В един есенен ден по шосето
10.Николай Лилиев - лирика
11.Елисавета Багряна - лирика
12.Блага Димитрова - лирика
13.Валери Петров - лирика / специално `Тавански спомен`/

Източник: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=343976&sid=7a475b47f99b70206817b7eb3fb2f0d2
В същия сайт има още една тема, в която са написани произведенията за всички класове. Ако искате и нея мога да потърся. За сега това е пълния списък ai
Върнете се в началото Go down
http://4fun.newstarforum.com
plamie.*
Нова надежда
Нова надежда
plamie.*


Брой мнения : 15
Join date : 18.08.2010
Age : 28
Местожителство : Варна

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Авг 18, 2010 11:43 pm

Ох, благодаря ти, златна си!
Наистина ми е непълен списъка, че имам и някои излишни! :DD
Супер, много благодаря наистина!
П.
Върнете се в началото Go down
Siyanah
Admin
Siyanah


Брой мнения : 530
Join date : 16.08.2010
Age : 28
Местожителство : При морето

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Авг 18, 2010 11:46 pm

Моля, моля.. тя и на нас Алексиева ни даде не повече от 6-7, че имаше и излишни. Вече си имаш работа за остатъка от лятото :DDD
Върнете се в началото Go down
http://4fun.newstarforum.com
Yonito.0
Фен
Фен
Yonito.0


Брой мнения : 117
Join date : 16.08.2010
Age : 27

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyЧет Авг 19, 2010 1:04 am

То лятот свърши .. аз пречетох почти всичко от задължителната литература . А дори и за 8. клас е ималоо литература , аз мислех че като свърша 7. клас няма да се занимавам с книжки . :DDD
Върнете се в началото Go down
Siyanah
Admin
Siyanah


Брой мнения : 530
Join date : 16.08.2010
Age : 28
Местожителство : При морето

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyЧет Авг 19, 2010 1:11 am

О, бъди спокойна, и до 12 клас ще се занимаваш, друг е въпроса, че на 15-18 годишните не им се чете. Особено на матурата, искаш не искаш, ще зубриш яко по БЕЛ (задължителния с гадните разсъждения ;хх) и предмет по избор. Щели да добавят и математиката, като задължителен, пък да видим roza
Върнете се в началото Go down
http://4fun.newstarforum.com
Yonito.0
Фен
Фен
Yonito.0


Брой мнения : 117
Join date : 16.08.2010
Age : 27

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyЧет Авг 19, 2010 1:22 am

Tук става вапрос за 12.клас нали .. защото знам че изпитът по БЕЛ за 7.клас е с преразказ
Върнете се в началото Go down
Siyanah
Admin
Siyanah


Брой мнения : 530
Join date : 16.08.2010
Age : 28
Местожителство : При морето

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyЧет Авг 19, 2010 1:32 am

Да, за 12 клас става въпрос. Да, 7 клас ще е с преразказ. И да, предишните години също е било с разсъждение за седмокласниците.
Върнете се в началото Go down
http://4fun.newstarforum.com
wake up dead
Фен
Фен
wake up dead


Брой мнения : 148
Join date : 18.08.2010
Местожителство : Hell ]:)

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyЧет Авг 19, 2010 3:21 am

Аз пък нииищо не съм чела и ниищо няма да чета What a Face
Мразя литературата и всичко свързано с нея. Ще решавам задачи, от скоро почвам cherry
Върнете се в началото Go down
Siyanah
Admin
Siyanah


Брой мнения : 530
Join date : 16.08.2010
Age : 28
Местожителство : При морето

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyЧет Авг 19, 2010 3:32 am

И аз предишните години нищо не четях, ама тая си викам малко за разнообразие wow
Върнете се в началото Go down
http://4fun.newstarforum.com
Fullmetal Alchemist
Нова надежда
Нова надежда
Fullmetal Alchemist


Брой мнения : 41
Join date : 30.08.2010
Age : 29

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyПон Авг 30, 2010 3:12 pm

Охоо, върнахте ми ужасните спомени от Дервишово семе, още го помня, супер-мега-гига-тера тъпотията. Рамадан и Руфат като имена, просто избиват рибата.
Дамата с рентгеновите очи, пълен боклук както и повечето неща които ни карат да учим, ама вие сте още млади и зелени, и ще се сблъскате с още по-гадни и скучни неща. Въпреки че Прикованият Прометей rlz. Антигоната е велика, Илиада... по дяволите xD *млъква*
Аз съм 10клас ии имаме купчина простотии, които прочетох, що'т съм про xP
Цветя на злото ми направи особено впечатление, във всеки стих ставаше дума за смърт ( почти ). Таа... за т'ва лято прочетох:
Ад, Цветя на злото, Евгений Онегин ( мастъра на мастърите ), Криворазбраната цивилизация, Българи от старо време, Робинзон, Дон Кихот, Малко Шекспир, Стиховете на Пушкин ии май само т'ва О.0.
Задачки фтв~
Върнете се в началото Go down
darsitu
Зарибен
Зарибен
darsitu


Брой мнения : 90
Join date : 20.08.2010
Age : 27

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Сеп 01, 2010 10:48 pm

аз още нищо не съм прочела
и тъкмо щях да се оправдавам че съм си загубила списъка, и ти, Сисе, да вземеш да го напишеш wow


Последната промяна е направена от darsitu на Сря Сеп 01, 2010 11:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Siyanah
Admin
Siyanah


Брой мнения : 530
Join date : 16.08.2010
Age : 28
Местожителство : При морето

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyСря Сеп 01, 2010 11:12 pm

Почвай ги, имаш 15 дена още дозаветния ден sunny
Разказите не са дълги, а аз ги прочетох в нета.. :DDD
Върнете се в началото Go down
http://4fun.newstarforum.com
Ellie.. : )
Зарибен
Зарибен
Ellie.. : )


Брой мнения : 64
Join date : 26.08.2010
Age : 28

Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция EmptyЧет Сеп 02, 2010 10:00 pm

Прочетох само "Дервишово семе", "Дамата с ренгеновите очи" и "Крадецът на праскови" (донякъде)
Другото не ми беше интересно.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книгите от лятната ваканция Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книгите от лятната ваканция   Книгите от лятната ваканция Empty

Върнете се в началото Go down
 
Книгите от лятната ваканция
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Welcome :: -По широкия свят...- :: Книги и списания-
Идете на: